Čokoladna pita

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

tema odprta - 3. dec 2003 6:36 | ogledi: 5.385 | odgovori: 17

Ali ima kdo recept za čokoladno pito? Prosim, če mi ga sporoči.

Hvala

Urška

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

3. dec 2003 7:00

10 dag masla 14 dag moke 3 žlice vode 1 rumenjak Zamesi testo in ga razdeli na dva dela. Razvaljaj, en del položi v pomaščen pekač Naloži nadev: 5 rumenjakov, 12 dag sladkorja,stepaj, umešaj 10 dkg mletih orehov, 2 rebri nastrgane čokolade in sneg 6 beljakov. Pokrij z drugim delom testa. Hladno prelij s čokoladnim oblivom: 10 dkg čokolade, 10 dkg margarine. Jaz mislim, da lahko uporabiš katerokoli testo za pito, nadev pa narediš pribljižno tak, kot je zgoraj opisan. Jaz vedno kaj izpustim ali pa kaj novega dodam, pa mi v glavnem vedno uspe. Pozdrav,

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

3. dec 2003 10:14

Packa, kako pa to spečeš? Me ima poizkusiti, ker po mojem receptu ne uspe. Moja težava je v tem, da pite (ki jo naredim po nekem drugem receptu) ne dobim ven, ker se prime dna. S testom obložim okrogel steklen pekač z vijugastim 3 cm obodom, namazan z margarino. Bi kaj pomagalo, če namazano dno posujem z moko ali drobtinami? LP, Natassa

damis  

član od: 20.10.2003

sporočila: 125

3. dec 2003 13:30

Packa, koliko časa pa to pečeš, na koliko stopinj in v kako velikem pekaču (jaz imam enega premera 26cm - bo v redu?) Urška

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

3. dec 2003 13:52

NATASSA! Poizkusi samo dno pekača prekriti s peki papirjem,nato položi vanj testo in speci. Ko boš vzela vse skupaj iz pekača in če se ti bo testo vseeno prijelo dna,boš zlahka dala testo iz pekača in odstranila samo peki papir. ANDREJA

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

3. dec 2003 14:39

Deja, peki papri je res zadnji izhod. Ne bi ga rada uporabila, ker bom morala pri serviranju še papir odstraniti. Prime se mi tudi po obodu. Ni mi jasno, kako to, saj je v testu veliko margarine, pa še namazala sem. Če ne bo še kakšnega predloga, bom res tako naredila. Natassa

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

4. dec 2003 7:15

Jutro! Včeraj me več ni bilo, pa šele sedaj odgovarjam. Jaz pečem pito v navadnem pekaču, srednje velikem. Karkoli pečem, vedno uporabljam peki papir. Ne vem zakaj ampak tako sem se navadila. Prav tako testo vedno valjam s pomočjo peki papirja. Damis, bojim se, da bo tvoj pekač malo premal Naredi testo, pa boš videla v kateri pekač ti paše. Pečem pa kot ostale pite po občutku pri 180C. Pozdrav,

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

11. feb 2004 20:40

Packa, tale tvoj recept je pa naravnost božanski. Doslej je bila najbolj priljubljena sladica pri nas orehova kremna rezina, odslej pa bo zagotovo tvoja čokoladna pita. Pekla sem jo v okroglem teflonskem pekaču na 180 stopinj C približno 40 minut, spodaj pa sem položila peki papir. Nič se ni prijelo, ne na stranice, ne na papir. Sicer nenehno "hujšam", vendar bi bil greh, če tega ne bi probala. Fino bi bilo, če bi recept poslala v bazo, da bi si jo lahko spravili v beležko. LP ZIMA

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

17. feb 2004 13:56

Zima, lepo da ti je všeč. Danes bom recept napisala v bazo. Potem pa si ga lepo shrani v beležko. LP, PACKA

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

25. feb 2004 10:41

Moje testo za vse pite, preizkušeno milijonkrat: (jaz rečem "pita" maslenemu testu: zgoraj testo - fil - testo) 40 dkg moke 18 dkg margarine 2 žlici sladkorja v prahu 1 rumenjak 2 žlici kisle smetane (tega testa ne delam brez smetane) ½ vrečke pecilnega praška (mogoče celo manj) Moko presej s pecilnim praškom, vanj z roko zdrobi margarino, dodaj sladkor, rumenjak, limonino lupinico, malo ruma (1-2- žlici) in kislo smetano. Hitro zamesi testo. Testo razdeli v dva dela in daj v hladilnik da odstoji najmanj pol ure. To je masleno testo in tako testo mora vedno počivat v hladilniku. Ne mesi ga predolgo, ker roke so ti tople in se margarina topi ter se lepi za roke in podlago. Pri maslenem testu pekač ni treba nič mazati, ampak ga samo pomokaj z ostro moko. Desko dobro pomokaj z ostro moko, en del testa razvaljaj v velikosti pekač (ko ga valjaš, sproti ga malo dviguj in če je treba še pomokaj, da ti se ne prime na desko), daj v pekač in ga dobro prebodi z vilico, potem daj v vročo pečico za približno 5 minut. Daj iz pečice in namaži oziroma gor daj katerimkoli nadev - skuta, jabolka, orehi, mak in tako dalje. Drugi del testa razvaljaj v isti velikosti pekača in daj na vrh, tudi njega poljubno prebodi z vilico (da gre sopara ven in da ti se zgornja plast ne dvigne). Robove s topih nožem potisni proti dnu pekača. Dostikrat zgornjega testa ne valjam, ampak na ribeš kar naribam - to je malo bolj zamudno, videz je pa o.k. Peči v pečici približno 40 minut na 180o C. Kar se tiče pekača - pri meni doma je velik pekač od pečice, srednji - normalna velikost in majhen, je manjši od normalnega, potem pa okrogli. Na teflonu raje ne pecite. Za vse ni treba uporabljati peki papir. Za masleno testo pekač pomokajte, za potico dobro namažite z margarino, za biskvitno testo namažite z margarino in malo pomokajte. Peki papir pa uporabljaj za piškote ali npr. biskvit za rulade ali torte - tisto, kar mora v celem kosu iti iz pekača. Ta kolač - pito, nikdar ne reži vročo, naj se dobro ohladi in šele potem...) Isto kot piščanca oziroma meso, če boš rezala takoj ti se bo vse raztrgalo, če pa počakaš pol ure bo krasno). Lep pozdrav!

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

29. feb 2004 10:52

Hojla! Packa, na pomoč! V bazi še vedno ni tvojega recepta, pri tvojem receptu pa naenkrat ne najdem več količine sladkorja! Pojma nimam, kam je izginil, ker vem, da je prvič bil napisan na receptu. Ali meni računalnik dela kaj narobe?! LP ZIMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti